Recenze Svázáno s knihou

V labyrinte temnoty

V labyrinte temnoty
Layla Mei
1000knih.sk, 2017
_________________

V normálnom svete nie je miesto pre mýtické bytosti, ale i napriek tomu sa jeden druh rozhodne ukoristiť svoje miesto na výslní a ukázať ľuďom, že nie všetko je tak, ako si myslia.

Loren, upír, ktorý sa snaží pre svoju rodinu nájsť miesto, na ktorom by mohla žiť spokojne a bezpečne v koexistencii s ľuďmi. Je tu však množstvo takých, ktorí sa mu v tom snažia zabrániť. Lovci a dokonca i žena, ktorú miloval, ktorá mu dala večnosť, sa spiknú proti nemu.

 V zúfalom boji za vymanenie sa z tieňa zomrie množstvo nevinných obetí. Kto vyhrá tento boj a existuje vôbec spôsob, ako ho vyhrať?

 zdroj 

Napínavý, místy tajemný příběh o zvláštních bytostech a o detektivech, kteří mají tyto bytosti na starosti. Tajemné prostředí a zamotané vztahy mezi postavami… To vše tato středně útlá kniha o 196 stranách nabízí.

 Já osobně jsem knihu přečetla za jedno odpoledne, příběh byl zábavný, čtivý a dobře ubíhal. Na začátku se mi sice postavy malinko míchaly, protože příběh byl dle slov autorky sestaven z jednotlivých dílů a povídek, ale i tak se dalo po čase velmi dobře orientovat v ději.

 Kniha je psána v ich formě z pohledů jednotlivých postav – nevidím v tom chybu, ale ani pozitiva. Asi ve dvou až třech případech jsem se totiž musela vracet, abych se ujistila, že se opravdu jedná o tuto určitou postavu, která čtenáře s dějem seznamuje. Na druhou stranu zase žádná scéna nebyla v knize opomenuta, takže přesně víme, kde a kdo se nacházel a co se mu stalo.

 Postavy, i když mi zpočátku splývaly, byly vlastně jedinečné. Některé byly sympatické, jiné protivné – ostatně jako v jiných knihách. Po dočtení knihy jsem si myslela, že všechny na mne působily spíše kladně, nicméně to se se zvětšujícím časem mezi přečtením a tímto článkem změnilo. Zvláště na jednu jsem výrazně změnila pohled.
Bezesporu ale byly všechny postavy originální. Každá měla něco, co mě fascinovalo, ale zase ne natolik, abych dávala v příběhu přednost jedné postavě před druhou. Což je dalším plusem, protože mě pak příběh nutil držet palce vždycky té, o které daná část byla.

 Autorka umí velmi dobře (alespoň podle mého vkusu) popisovat prostředí. Vše jsem si živě dokázala představit, takže například takový konec byl velmi hezky popsán.
Tímto se dostáváme k samotné dějové lince příběhu – která byla velmi překvapivá. Alespoň od poloviny knihy jsem přemýšlela, jak tohle celé asi může dopadnout… A konec jsem teda rozhodně nepředpokládala. Myslím, že ten byl největším překvapením příběhu – ale zároveň pro mne malinko i zklamáním. Naprosto chápu, že konce je velmi těžké psát, ale takovýto typ může působit spontánním dojmem. Jako kdyby se autor chtěl příběhu pomyslně zbavit.
I tak ale musím uznat, že do tohohle příběhu vyústění příběhu zapadalo. Jakožto čtenář jsem jej nečekala, překvapil mě.

 Kniha byla velmi dobře graficky zpracována – formát A5 mi přišel velmi k chuti, protože se přesně zobrazoval ve čtečce. Obrázek na obálce knihy se mi na první pohled nelíbil, kniha na mne působila zvláštním dojmem a moc mě nenutila k přečtení. Ale když jsem se dostala k dalším stranám, ihned jsem změnila názor. Nic světoborného, přesto mi každá další strana přišla neskutečně krásná s tím malým obrázkem v záhlaví. 

Tahle kniha rozhodně není ztrátou času a i když je ve slovenštině, rozhodně stojí za přečtení.

Získat knihu | Blog autorky

 

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

4 Replies to “V labyrinte temnoty

 1. No páni, takú dobrú recenziu som ani nečakala, lebo na PSA bola pekne sfúknutá… Teda najmä za gramatiku, ktorú sa chystám samozrejme opraviť (šla som do toho bez profesionálnej korekcie, ale kniha je zadarmo! Takže si korekciu robím ja a beta, zadarmo…)

  V každom prípade sa mi tvoja recenzia veľmi páči a som rada, že to cítime rovnako, a že si pochopila moje myšlienkové pochody. Lebo vraj boli upíri ako uplakané deti, ale ono to má byť tragický príbeh! Prečo by mali byť upíri vždy tými silnými necitami?? Na druhú stranu ťa uisťujem, že nebolo mojim zámerom zbaviť sa príbehu, ale v pláne je pokračovanie ;)
  Toto celé bol len úvod k čerešničke na torte a pokračovanie sa volá „V labyrinte Samoty“ ;)
  Inak zháňam kritických beta čitateľov pre príbeh Tengu. Ešte nie je ukončený, ale zasekla som sa, a ocenila by som náhľad nových očí :) Ak by si mala záujem, tak pls mail…

  Mimochodom , dúfam, že ti nevadí, ak som dala tvoju recenziu pripnúť ku knihe *u*, ale je skvelá (možno môj úsudok skresľuje jej pozitívny náboj). Rada by som si ju pripla i na blog spolu s tou druhou. Sú tu ľudia, ktorý knihu čítali a rada by som, aby si vybrali, s čím súhlasia viac… :)

  1. To jsem ráda, že se ti líbí, já si jí vůbec nebyla jistá – přišla mi (naštěstí jen když jsem ji psala) příliš nudná.
   Já jsem si myslela, že jsem někde viděla něco jako, že kniha má mít pokračování! :D Tak to se těším, až si ho přečtu…
   Samozřejmě, že mi to nevadí, naopak, jsem ráda. Ráda bych, aby si tvoji knihu přečetlo víc lidí a řeklo ti na ni svůj názor, s čímž ti asi můj blog zrovna teď nepomůže… Ale doufám, že jednou ti alespoň jednoho čtenáře sežene :D
   PS: Ten e-mail jdu psát hned, ráda ti pomůžu ^^

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *