Inspirováno soutěživostí Účastněno

Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr… – část1.

Musím se přiznat, já si tenhle článek trochu přejmenovala – jak zněl původně se dozvíte zde, odtud jsem ho také brala. Přišel mi hodně zajímavý, takže proč si taky nezavyplňovat? ^^

Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr…

  …číst buď jen ženské autorky, anebo jen muže – autory?

V první chvíli jsem myslela, že automaticky odpovím, že muži. Jenže pak jsem nad tím začala dále uvažovat, hlouběji. Má knihovna čítá muže autory skoro ve stejném počtu jako ženy autorky, ale přece jen bych se přiklonila k ženám. Ženy si podle mne častěji vybírají za hlavní postavy muže a já nemám ráda buďto všemocné hlavní hrdinky, nebo naopak ty velmi ukňourané. Neříkám, že takové postavy netvoří, ale dá se mezi nimi vybrat ty, které já požaduji.

…číst buď jen trilogie, anebo jenom knihy bez pokračování (tzv. stand-alones)?

Trilogie. Jednoznačně, protože kdo by chtěl knihu, které chybí část zápletky? A veškerá vysvětlení? A ještě když ví, že pokračování nikdy nebude? To je opravdu hrozné.

 

…nakupovat buď jen v kamenných knihkupectvích, anebo jen v e-shopech?

S tím, že u nás je pošta vcelku na nic, jsem si nikdy žádnou knihu v e-shopu nekoupila. Takže odpověď jednoznačně v kamenných knihkupectvích, tam si ji můžu i prohlédnout! ^^

…vidět buď nejdřív filmovou verzi, anebo naopak nikdy nemít možnost vidět film? Řeknu vám jednu věc – na filmy se nedívám. Jsem dost náročný divák a ani ne v prvních pár minutách filmu už nevím, co bylo předtím, protože se prostě nesoustředím. Takže radši nikdy nevidět film, ono je těch filmů pro mne i škoda.

 

  …číst jen papírové knížky, nebo e-booky?

E-knihy. Možná jsem jedna z mála, kdo takto odpoví, ale pro mne jsou prostě papírové knihy moc nedostupné nebo moc těžké. Čtu většinou mimo domov a tahat s sebou vždycky celou knihovnu není to pravé pro mne. Navíc jsem zjistila, že čtečku nacpu i do jedné z nejmenších tašek, kterou mám doma, takže – skladnost především!

 

  …být recenzent z povolání, anebo spisovatel?

Nešlo by obojí? Jakože spisovatel je poněkud velmi stresující povolání a u nás i dost nemyslitelné. Pokud to zhodnotím čistě racionálně – recenzent. U nás se uživí rozhodně mnohem víc, než autor.

 

  …číst buď pořád dokola mých dvacet oblíbených knížek, anebo nikdy žádnou knihu nepřečíst dvakrát?

U mne se oblíbené knihy docela dost mění, ale to je v pořádku. Takže žádnou nikdy dvakrát, stejně s tím počtem knih, které mne čekají v budoucnu, to asi nikdy nestihnu!

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

2 Replies to “Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr… – část1.

  1. Super vyplňovačka, a vo väčšine by som sa s tebou asi aj zhodla, ale ja uprednostňujem pravé a nefalšované knihy :D :D :D E-book na mňa žiaľ nie je. Chýbala by mi tá vôňa, i váha v batohu (kabelky nosím zriedka, takže u mňa so skladnosťou problém nie je). Jediným problémom je skladovanie v domácich podmienkach, lebo týmto tempom by som si mohla otvoriť knižnicu :D

    1. Já také kabelky nenosím, ale často nemám místo ani v tom batohu :D Nemám ponětí, co že to tam nosím, ale vejde se tam pouze čtečka, kniha kolikrát ne.
      S tím skladováním v domácím prostředí mám také problém, i když už z 90% čtu pouze e-knihy. Moji knihovnu teď naplňuje asi 200 knih, co jsem nikdy nečetla a získala jsem je vždycky někde zdarma, mám obavu, že až se mi zase naskytne příležitost si nějaké zdarma nebo za zlomek ceny nahrabat, už je nebudu mít kam dát :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *