Inspirováno soutěživostí Účastněno

Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr… – část 2.

Druhá část článku je zde! Opět se jedná o mou přejmenovanou verzi, otázky jsem ale brala odtud.

Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr…

  …být buď knihovník, anebo knihkupec?

Obojí jsem si vyzkoušela a obojí bych dělat opravdu nechtěla. Ale pokud mám vybrat menší zlo, je to rozhodně knihovník. Stát hodiny v knihkupectví, kde je prostředí poněkud ubíjející, už nikdy nechci.

  …mít buď více času na čtení, anebo více peněz na knížky?

Víc peněz. Knihy jsou u nás dost drahé, průměrná cena je 300 Kč. Kvůli tomuto faktu si knihy poslední dobou nekupuji a dost často mě to mrzí. Také bych si chtěla přečíst nejnovější knihu a nečekat, až nebude stát přemrštěnou částku.

 …číst buď skvělý příběh s divným koncem, anebo divný příběh se skvělým koncem?

Skvělý příběh s divným koncem. I když jsem pravda, že divný příběh s ucházejícím koncem jsem už také četla, ale celou dobu jsem nečetla pouze z radosti, nutila jsem se.

 …moci číst buď jen svůj oblíbený žánr, nebo všechny žánry, kromě svého oblíbeného?

Moci číst jen svůj oblíbený žánr by mne děsilo – nejen, že zbožňuji horory, ale děsilo by mne to i z jiného důvodu. Hororů je málo, hlavně těch opravdu dobrých. Je pravda, že jsem ještě nepřečetla ani celého Kinga… Jenže ta hrozba by tu pořád byla. To radši bych se hororům vyhýbala, pak bych měla jistotu, že knihy nedojdou.

…přečíst jednu knihu ročně, ale dobře si ji zapamatovat, anebo sto knih, ale naopak nic si z nich nepamatovat?

Já ročně přečtu kolem 30 knih, někdy to je slabší, někdy horší. A nepamatuji si z nich většinou nic. Takže bych asi měla odpovědět, že jednu a vše si pamatovat. Jenže já si na tuhle skutečnost už zvykla a existuje tolik skvělých knih, které ani nemůžu přečíst za celý svůj život. Sto, je to jasné, a i kdybych si nic nepamatovala, mohla bych si to někam při čtení psát a v případě potřeby přečíst.

  …zbožňovat knížku, kterou všichni nesnáší, nebo nesnášet knížku, kterou všichni zbožňují?

Druhou variantu, protože to už se mi kolikrát v životě stalo. Navíc, když si to myslí většina (anebo všichni), tak na tom něco bude. Radši ji ale budu v duchu nenávidět a okolí nechám, ať si ji zbožňuje.

…nedokázat číst buď v dopravním prostředku, anebo vleže?

Vleže se blbě čte, takže rozhodně to. Protože kolikrát v dopravních prostředích přečtu víc, než kdekoliv jinde a ono by mi to fakt chybělo.

…mít buď svou oblíbenou knižní superschopnost, anebo supertechnologii?

Superschopnost, bezesporu. Ale jakou… Přiznám, že jsem nad tím přemýšlela opravdu dlouho a nepřišla jsem na žádnou konkrétní, nicméně pokud za knihy považujeme i komiksy a mangu, tam by se toho našlo :D

…mít seznam všech knih, které jsem za svůj život přečetla, anebo mít navždycky svou první oblíbenou knížku?

Radši ten seznam, bylo by docela poučné se podívat, co jsem četla jako menší. Ale určitě bych se za to musela stydět! Navíc já svou první oblíbenou knihu mám stále, dědí se u nás už asi 3. generaci a všichni jsme ji zbožňovali.

…zjistit, že můj nejlepší kamarád nesnáší mou oblíbenou knihu, anebo že můj nepřítel má stejnou oblíbenou knihu jako já?

Mám pocit, že to s tím nepřítelem se mi už stalo, i když to nebyl úplně nepřítel! A je to hrůza, takže ať si radši můj nejlepší kamarád/ka nesnáší, co já mám ráda, alespoň se nebudu užírat tím, že nepřítel určitě zbožňuje postavu, co já.

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

4 Replies to “Co bych si zvolila, kdybych měla na výběr… – část 2.

    1. Děkuji, i když teda článek není tak docela můj, to jen odpovědi :D
      Ne? I když to zase chápu, když jsem vyplňovala 10 knižních dní, tak jsem si dost nevěděla rady s některými dny… ^^

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *