Inspirováno soutěživostí Svázáno s knihou Účastněno

Teaser Time 2

Další Teaser Time je na světě – a tentokrát o knize, kterou jsem četla vcelku nedávno. Kingovky mi začaly chybět mezi záplavou všech těch (sice hezkých) knih ostatních žánrů a protože jsem nevěděla, po které knize sáhnout a nechtěla jsem žádnou povídkovou – v tom případě by na mě doma v knihovně čekal už od Vánoc Bazar zlých snů – zvolila jsem právě Lisey.

Lisey a její příběh
Lisey’s story
Stephen King
Beta Dobrovský, 2006
________________

Jsou tam také oblé pomníčky a některé jsou možná z kamene, ale v houstnoucím šeru to Lisey nepozná.

Světlo vycházejícího měsíce spíš skrývá než pomáhá, protože všechno na hřbitově je osvětlováno zezadu.

Když jsem se knihu rozhodla číst, neměla jsem ani trochu tušení, o čem je. Nečetla jsem o ní žádný článek a vlastně jsem ani nevěděla, že ji Stephen King napsal. Kdybych ji ovšem neměla doma, samozřejmě.

Přitom kniha stojí za zmínku, to bezesporu, i když se mi nečetla zrovna nejlehčeji. Nemám tušení, čím to může být. Styl psaní je stejný jako u jiných jeho knih, postavy jsou skvělé a vcelku lehce zapamatovatelné… možná to bude tím, že kniha má hodně retrospektivních částí, nebo že se hodně zabývá tím, co a jak si Scott Landon myslí, jak to v jeho světě chodí a čeho se bojí. Opravdu jsem na to nepřišla, ale na knihu asi ještě dlouho nezapomenu.

Proč zrovna tyhle dvě věty? Nejsou náhodné, ani trochu. Vlastně jsem ani nevěděla, že je použiji v tomto článku, jen jsem si je zapsala. Líbily se mi proto, že vlastně vystihují hezky podstatu Scottova (a nejen jeho…) světa, působí strašidelně, ale ne až tak moc. Úplně stejně, jako jeho svět.

Jen je škoda, že otázky ohledně hřbitova nebyly zodpovězeny. Vysvětlení “Scott to ví” mě moc nezaujalo.

Koupit knihu | Koupit knihu v angličtině | Anotace

 

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *