Recenze Svázáno s knihou

Erebos – Hra, která zabíjí

Erebos – Hra, která zabíjí

Ursula Poznanski

Fragment, 2011

____________________

Hra, zpočátku vypadající slibně. Už jenom kvůli tajnostem, které dělají Nickovi spolužáci z této zábavy. Nick je nedočkavý, neví, proč se jemu tajemné předání hranatého balíčku vyhýbá. Až se jednoho dne dočká. Stane se vlastníkem DVD s názvem Erebos.

“Vstup.

Nebo se vrať.

Toto je Erebos.”

Zpočátku je rozpačitý, všechno dlouho trvá, kolikrát si myslí, že je chyba v jeho počítači, i když jindy funguje bezproblémově. Bezejmenný je pro něj záhada sama o sobě, čekal od hry trochu víc. Navíc prostředí je pro něj trochu moc opuštěné a bez podnětů, i když si svou chytrostí a lstivostí v postupu dál pomůže.

“A vyhlížej posla se žlutýma očima.”

 Čtyři pravidla. Jak moc je však jednoduché se jimi řídit? Nebo spíš jak moc je to složité? Mlčenlivost se zdá jako jedna z těch nejhorších variant. Posel vždy všechno zjistí… jenže jak se dozvídá opravdové zážitky z (nejen) Nickova života?

 

Musím hned na úvod říct, že jsem od knihy měla hodně velká očekávání. Mnoho kladných názorů a hlavně ta spousta recenzí na internetu už sama o sobě dodává přesvědčení, že tahle kniha bude něco skvělého.

Není to daleko od pravdy. Knihu jsem sice přečetla během jednoho odpoledne celou, na druhou stranu to zase svědčí o její čtivosti a především napínavosti. Během četby jsem zaznamenala pouze jeden nebo dva momenty, kdy jsem se myšlenkami odchýlila od četby.

Přiznávám, že svět Erebosu mne uchvátil. Promyšlenost hry a hlavně jejího účelu je bezesporu zajímavá. Nedokáži si představit, že já sama bych měla něco takhle do detailu promyslet – ale zase na druhou stranu jsem se divila, když konečné řešení bylo odhaleno, že na tuhle variantu nepřišel nikdo jiný. Nicméně, kdo by hledal něco tam, kde to údajně není?

Dalším kladem je podle mne grafické provedení obálky. Je sice škoda, že kniha nemá přebal, na druhou stranu mně osobně se čtou knihy s měkkou vazbou mnohem lépe. Jen by se tím ušetřilo pár oslích rohů.

Všechny tyto aspekty, když shrnu, dávají mi jasné, hodně nadprůměrné hodnocení:

8/10

 

 

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

One Reply to “Erebos – Hra, která zabíjí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *