Ostatní

Sunrise Avenue, 24. 11. – Lepší než dobrý, ale horší než skvělý

Přesně měsíc před začátkem vánočních svátků, tedy 24. 11. 2017, se Praze opět naskytla příležitost přivítat finskou kapelu Sunrise Avenue. Lístky byly v prodeji již v létě, na začátku srpna už některá místa byla beznadějně vyprodána. Nové turné po dlouhých čtyřech letech a s ním i nové album Heartbreak century bylo tedy opravdu očekáváno.

Když tu kapela byla před asi pěti lety, Palác Akropolis, kde se koncert konal, byl plný téměř z poloviny. Teď jsem neměla téměř kde stát, fotila jsem stojící na špičkách, skoro nic neviděla… a stejně můžu s jistotou říct, že na jejich koncert stoprocentně ještě zavítám. Po (pro mne) neúspěšném The Big Band Theory to byla opravdu skvělá změna.

Začátek koncertu jsem málem nestihla, neboť kdo by očekával, že Akropolis je až ve 3. ulici, ne v té druhé, tudíž fotografie ze začátku, kdy jsem ještě div nehledala místo, nemám. Nebyli žádní předskokani, takže jsme hned byli vhozeni do dlouho očekávané chvíle.


Video není moje, autora naleznete v odkazu na YouTube.

Co mě vždycky překvapí, je akčnost zpěváka, Samu Habera. Jeho komunikace s publikem mi přišla jako naprosto skvělá, pohotově reagoval na všechno, co kdo pronesl, co kdo udělal. Myslím, že to z části byla výhoda Akropolisu, který je menší, tudíž tento kontakt i jaksi zaručuje.

Nové album nezklamalo ani naživo, možná to bylo mým očekáváním, které (jak musím přiznat) opravdu nebylo příliš velké. Řekla bych, že naživo zní ještě lépe, ovšem až na výjimku I help you hate me.

Kapela se ovšem nepyšnila pouze novým albem, ale například i Little Bit Love, Lifesaver nebo pro mne naprosto nejočekávanějším přídavkem Hollywood Hills. Na to, že koncert trval jen něco málo přes hodinu, je pro mě zážitek neopakovatelný. Jediné, co mě mrzelo, byl fakt, že jsem musela mít neustále ruce nad hlavou s mobilem, abych vše mohla fotit a natáčet… Rozhodně na ně zajdu i příště a doufám, že tentokrát snad někam na jiné místo, než je Palác Akropolis!

Zdroje obrázků: náhledový č. 1, náhledový č. 2

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

2 Replies to “Sunrise Avenue, 24. 11. – Lepší než dobrý, ale horší než skvělý

  1. Ani si nevzpomínám, kdy jsem skupinu slyšela naposledy. Přesto mám jejich písničky ráda a myslím, že po tvém příspěvku se budu muset, co nejdřív seznámit s jejich albem :-)
    Hollywood Hills je opravdu moc krásná písnička, i po dlouhé době je součástí mého playslistu. Vlastně za seznámení s kapelou vděčím tobě! ♡_♡
    Když jsem byla naposledy na nějakém koncertu, taky jsem postávala s mobilem v ruce a snažila se fotit a natáčet, jak nejvíc jsem mohla, abych měla vše zaznamenané. Je to trochu omezující, ale když se na videa a fotky podívám, zážitek stále přetrvává :-)

    1. Já zrovna Hollywood Hills nemám za tu nejlepší od nich, dokonce ani na dalších místech oblíbenosti, ale uznávám, že je dobrá.
      Chceš něco vědět? Já jsem se na fotky a videa z jejich minulého koncertu podívala jen jednou, ale zase můžu alespoň tvrdit, že ty fotky mám… ^^

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *