Pásky a lepenky

Vánočně laděné dekorační pásky

V dalším Vánočním článku se vrhneme do zaplňování zatím prázdné papírenské rubriky. Dlouho jsem nevěděla, jak mám tento článek pojmout, celkově jak mám pojmout papírenskou rubriku. Znáte takový ten pocit, kdy něco dlouho plánujete, těšíte se na to, pak se k té činnosti dostanete a výsledek není ono? Přesně toho se bojím, tak snad to tak nedopadlo… i když jsem zrovna tenhle článek chtěla pojmout méně kriticky a méně jako recenzi. Hezké počtení! ^^

Původně jsem si myslela, že se jedná o washi pásky (případně nějakou jejich obdobu, přece jen ten správný papír to asi nebude), nicméně když jsem se podrobněji zadívala na jejich obal, u jedněch jsem pouze zjistila, že to je dekorativní sada a u druhé byl název „Dekorační lepící páska“. A ne, není to překlep, opravdu lepící. Druhý výrobek má stále tedy jistou výhodu, dozvíme se, o co se jedná a ještě k tomu nám na obalu poradí, že slouží k „tvoření, dekorování a balení“. Čeho není podstatné – evidentně, ale možná by to šlo vyčíst z malinkých obrázků pod tím.

To by ke kritice zatím mohlo stačit, protože já jim chci dát šanci, přece mají na sobě hvězdičky a vločky, k Vánocům se to hodí… a vlastně pro mě nebylo v obchodě podstatné, co mají na obalu napsáno, stejně se mnou domů odešly. Začneme asi tou samostatnou.

Z Nanu-Nana

Pochází z Nanu-Nana. Je hezká, hvězdičky se lesknou a měli na výběr široké množství variant. Dokonce jsem se obávala, že se mnou odejdou nakonec dvě pásky, ale ta cena rozhodla. 60 Kč není moc, zvlášť za takový druh dekorační pásky, ale není to také málo. Představovala bych si ji levnější, ale budiž. V Nanu-Nana prostě před Vánoci zdražovali, nejsou výjimkou (kdo si toho také všiml?). Měří 10 metrů, což je dalším plusem. A když už jsem zkritizovala balení, musím ho teď taky trochu pochválit. Líbí se mi ta krabička a líbí se mi i ty vločky. Navíc dát kostičkovaný papír jako podklad je prostě dokonalé.

Z Pepco

Teď přichází čas podívat se blíže na trojbalení „Dekorativní sady“, která pochází z Pepca. Měli poslední dvě sady, takže mám celkem doma 6 těchto pásek. Evidentně bylo toto zboží velmi oblíbené, protože tohle byly jediné dvě sady v celém regálu, důkladně jsem to prohlédla. Cena 29 Kč za jednu sadu (tzn. 3 pásky) byla opravdu výhodná a i když jsem měla obavu, jak budou pásky držet nalepené a jak budou poté jednotlivě vypadat, rozhodla jsem se je vzít.
Na omak jsou všechny pásky vcelku příjemné, až mě to samotnou překvapilo. Na první pohled totiž vypadají nepříjemně matně. Nemají žádné třpytivé zdobení ani nic jiného, to ale rozhodně není na škodu. Ne vždy se třpytky hodí a komu by příliš chyběly, může si je dodat. Jen mám obavu, že kvůli matnosti na pásce nebudou držet. Stejně tak, jako na ně nelze nic napsat. Zkoušela jsem na okraj lehce čmárnout zelenou fixou, obyčejnou od Centropenu, a při prvním kontaktu s čímkoliv se smaže a zůstane po ní nehezký flek. Jen lihovka zvládla na pásce vydržet.

Závěrečné porovnání

Nanu-Nana Pepco
Cena 60 Kč 29 Kč
V balení kusů 1 3
Délka 10m nenalezeno
Provedení lesklé části matné

Ze závěrečného porovnání nemůžu jednoznačně určit, které jsou lepší nebo horší – mně se prostě líbí všechny. Pásky se hodí vlastně na cokoliv a s jejich nedostatky si lze poradit. Rozhodně jsem ráda, že můžu být jejich majitelem a nelitovat, že jsem je v obchodě nechala!

Co vy a dekorační pásky?

 

 

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *