Inspirováno soutěživostí

Teaser Time 4 – opět vánočně laděný

S menším zpožděním další ze série vánočních článků – a opět Teaser Time! Vánoční knihy prostě nemůžu vynechat. Přeji příjemné počtení.

“Vánoce že jsou hlouposti, strýčku?” říkal Skružův synovec. “To určitě nemyslíte vážně, strýčku.”

Duch se blížil pomalu, vážně a beze slov.

Vánoční koleda
A Christmas Carol
Charles Dickens
XYZ, 2010
_______________
Vánoční koleda je první kniha, kterou si pod vánočními knihami vybavím. Nepamatuji si vyloženě, že bych ji někdy celou četla, že bych si řekla “teď budu číst Vánoční koledu”, ale film jsem viděla rozhodně víc jak třikrát. To je u mě div, u různých dotazníků často odpovídám, že na filmy se skoro vůbec nedívám.

Dlouho jsem vybírala věty, které mám sem do článku umístit, až jsem se rozhodla pro jednu vánoční a jednu méně vánoční, avšak pro mě hrozně hezkou. Myslím, že k té první není co dodávat, oslovila mě hned, s tou vybírací potíž nebyla. Vánoce jsou tam i řečeny, možná malinko prozrazují kousíček děje, ale kdo by případně Vánoční koledu vůbec neznal, doufám, že nevyzrazuji moc.

Druhá věta vlastně sama o sobě s Vánoci vůbec nesouvisí, ale mně přišla úžasná. Když si ji přečtete, vyvolává spoustu otázek a emocí… A představte si ji jako první větu nové knihy. Kdo by dál nečetl?

Původně jsem si skoro už myslela, že ji do vánočních Teaser Time nezařadím, protože jsem ji neměla doma… Pak jsem ji skoro náhodně objevila v knihovně, avšak jsem si ji nepůjčovala, jen prolistovala na místě, tudíž fotku nemám. Teď mě to mrzí, ale do knihovny se už nedostanu.

Koupit knihu

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *