Inspirováno soutěživostí

Teaser Time 5 – Vánočně nevánoční

Tentokrát se v už 5. Teaser Time skrývá kniha od známé autorky… Možná i název vypovídá o tom, že to není přímo příběh o Vánocích, ale za dob Vánoc. Víc raději nebudu prozrazovat, ještě bych se podřekla. Přesvědčte se sami, co se v článku skrývá.

“Ano, pane. Položil jsem mu pár rutinních otázek, ale odpověděl nejistě a dosti všeobecně. Nakonec prohlásil: ‘Pochopte, inspektore, mohu se v té věci mýlit.’

Vánoce Hercula Poirota
Hercule Poirot´s Christmas
Agatha Christie
Knižní klub, 2008
______________________
Jako první musím přiznat, že vybrat nějakou vánoční větu z této knihy, bylo nečekaně těžší, než jsem očekávala. Nakonec se mi zalíbila tahle, i když nemá vlastně s Vánoci nic společného… ale ono to tak všeobecně platí i o této knize, že? Zároveň ano, ale i ne.

Tohle je další kniha, kterou jsem četla před dlouhou dobou – a dokonce si ani nepamatuji, jestli jsem ji dočetla do konce. A četla jsem ji v létě. Každopádně televizní adaptaci jsem viděla rozhodně nejednou, Poirot je něco, co je u nás téměř na denním pořádku.

Co dále dodat k větě? Je na ní asi znát, že je ze začátku příběhu, ale není to úplný začátek… něco se tam stalo. A není to celý (v tomto případě) monolog. Musela jsem kus useknout, protože pak se tam mluví o… podstatnějším aspektu pro případ.

Kniha v 3x Hercule Poirot 3 | Hercule Poirot’s Christmas

 

Přečetl jsem?Děkuji za přečtení.

Tento příspěvek si zatím nikdo nepřečetl. Buďte první!

2 Replies to “Teaser Time 5 – Vánočně nevánoční

  1. Já osobně detektivky příliš nevyhledávám, ale k Poirotovi mám díky svojí mamince velice kladný vztah. Osobně jsem četla asi jen dvě knihy, z toho jednu jsem ani nedočetla, mám raději filmovou adaptaci. Vůbec nevadí, že téma knihy není ani tak vánoční, potěšila jsi mě tím, že jsi ji vybrala :)

    1. Já poslední dobou také detektivky moc nečtu, ale mám v plánu přečíst veškeré knihy od Agathy Christie, které jsou doma… A to bude na hodně dlouho :)
      Tak to jsem ráda, já už jsem si myslela, že ji sem ani dávat nebudu, přišlo mi to jako článek příliš krátké a nevěděla jsem si s tím moc rady! ^^

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *